Cuma Mesajları

-------------------Sponsorlu Bağlantılar----------------------

En Güzel Cuma Mesajları, Cuma Sözleri, Cuma Günü Mesajları, Cuma Mesajları Facebook, Kısa Cuma Mesajları, Cuma Duası Mesajları;

Müslümanın Müslüman için yapabileceği en hayırlı iş ona gıyabında dua etmektir. Allah’ım bizi kardeşleri için dua eden kullarından eyle. Bizi gıyabında kardeşlerinin dua ettiği kullarından eyle. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım senden başka el açacak hiçbir makam yoktur. Senden başka gidecek hiçbir kapımız yoktur. El açtık huzurunda; bizi Kurandan, imandan ve İslam’dan ayırma. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Rabbim! Sen kimsesizlerin kimsesi, yetimlerin sahibi, sen yolda kalmışın yoldaşısın. Allah’ım sen bize de yoldaş ol. Bizi kötülüklere karşı koru, evlatlarımızı iyi insanlarla karşılaştır. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Ey yeri, göğü ve ikisi arasındakileri yaratan Rabbim. Bizi huzurunda mahzun olanlardan eyleme, bizi Kevserin nasip olduğu kullarından eyle, bizi cehennem ateşinden koru. Amin. Hayırlı Cumalar.

-------------------Sponsorlu Bağlantılar----------------------

Bir yolcuyuz şu fani dünyada. Rabbim yolu iman, yükü ihlas, azığı namaz olanlardan eylesin. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Eller açıldığında Hakka, en samimi dualar gelir akla, Allah’ım sen sevdiklerimizi kötülüklerden sakla. Cumanız mübarek olsun. Allah’a emanet olun.

Selamların en güzeli Allah’ın selamı, bereketi, ihsanı üzerinize olsun. Rabbim hayırlı dualarınızı kabul etsin. Hayırlı Cumalar.

Rabbim kimseye çekemeyeceği yükü vermezmiş. O her işimizde yar ve yardımcımız olsun. Amin. Hayırlı Cumalar.

Ey kurban olduğum Allah’ım! Hiç şüphesiz sen varsın, birsin, içimizdekileri bilirsin. Sen bizi içi dışı bir kullarından eyle. Bizi utandırma. Bizi eksik sözden, kem ağızdan koru. Hayırlı Cumalar.

Dünya,  ahiretin tarlasıdır. Rabbim dünya denilen bu tarlaya ahirette hasadını yapabileceğimiz ameller ekmeyi nasip etsin. Dualarınız kabul, Cumanız mübarek olsun.

Rabbim sen şu aziz Cuma hürmetine, dertlilere derman, hastalara şifa, borçlulara edalar ihsan et. Bizleri ateşin yakıcılığından koru. Bizlere Sırattan geçebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar.

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz. (ENBİYA – 35) Dualarınız kabul, Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! İmanlı bir ömür, bereketli kazanç, sağlıklı bir beden, salih bir eş, hayırlı evlat, güzel ahlak, iyi komşu nasip et. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı bağışla. Sana ortak koşmaktan, senden gayrısına kul olmaktan sana sığınırız. Allah’ım zulmetmekten de zulme uğramaktan da sana sığınırız. Hayırlı Cumalar.

O’nun olmayan bir mülk yok ki şükretmeyelim, O’nun olmayan bir nimet yok ki hamdetmeyelim,O’nun olmayan bir şey yok ki, O’nsuz düşünelim. Rabbim bizi her daim şükredenlerden eyle. Hayırlı Cumalar.

Hamd, alemlerin Rabbi olan Allaha mahsustur. O Rahmandır, O Rahimdir. O din gününün sahibidir. Rabbim o gün bizi nimetlendirdiklerinden eyle. Cumanız mübarek olsun.

Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara – 153) Hayırlı Cumalar.

Kalpler taşlaşmış, yumuşamıyor, diller lal olmuş, hakkı demiyor, akıl zay olmuş, doğru düşünmüyor. Rabbim bizi aklı, dili, kalbi ihlaslı olanlardan eyle. Hayırlı Cumalar.

Müslüman, Müslümanın kusurunu aramaz, onun ayıbını kapatır, onu düzeltir. Allah’ım bizim eksiklerimizi sen tamamla, bizim kusurlarımızı sen kapat. Amin. Hayırlı Cumalar.

Zulüm kimsenin yanına kalmaz, zalim ancak kendi nefsine zulmeder, mazlum ahı zalimin vahı olur. Allah’ım, zulmetmekten de zulme uğramaktan da sana sığınırız. Hayırlı Cumalar.

Başlar düşünce dara, eller açılır Allah’a, Rabbim sen bizi zorda koyma. Allah bizi, kendisini her daim ananlardan eylesin. Hayırlı cumalar.

Allah’ım sen aramızdan iyi niyetle olduğunu düşünerek Müslümanlara zarar verenlere fırsat verme. Yarabbi sen hayırlı dualarımızı kabul et. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Gününüz hayırlı, bereketli, bol kazançlı, olsun. Selamların en güzeli Allah’ın selamı üzerinize olsun. Cumanız mübarek olsun. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım dünyanın dört bir yanında açlıktan, savaştan, salgın hastalıktan ölen çocukları, mazlumları cennetinde misafir et. Hayırlı Cumalar. 

Haydi Muhammed (sav.) gir cennete dediklerinde; ‘ümmetim’ diyen peygamber, salat ve selam üzerine. Rabbim cennette sana komşu olmayı nasip etsin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım Sen bize şah damarımızdan daha yakınsın. Semi olan da Basar olan da sensin. Sen söylediklerimizi de içimizde tuttuklarımızı da bilirsin. Rabbim sen içi, dışı bir kullarından eyle. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Esma’ül Hüsna hürmetine, Vücut, Kıdem, Beka hürmetine, Vahdaniyet hürmetine, Muhalefetün Li’l-havadis, Kıyam Binefsihi hürmetine, şu mübarek Cuma hürmetine, günahlarımızıaffeyle. Cumanız mübarek olsun.

Cumanız mübarek, dualarınız kabul olsun. Rabbim hayırlı işlerinizde yardımcınız olsun.  Allah’ın selamı, bereketi üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir. Koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. Hayırlı Cumalar

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

Rabbim, sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ diyen sevgilinin (s.a.v.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

Ayakları şişerdi, o öpülesi ayakları. Ama bizim gibi sabahlara kadar gezmekten değil, sabaha kadar ibadet etmekten. Az yerdi, ama bizim gibi rejim yapmak için değil, fakirliği seçtiğinden. Gece gündüz ağlardı, o ağlayınca meleklerin gözleri dolardı ama bizim gibi pembe diziler yüzünden değil, Mevla’ya olan aşkından. Ne kadar farklıyız değil mi Allah Rasulünden. Mevla bütün amellerimiz ve niyetlerimizle ona benzemeyi nasip etsin. Amin. Hayırlı cumalar.

Allah’ım, kin, kibir ve kim ne der hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Dua çiçeğini bilir misin? Yeryüzünde sulanır, gökyüzünde açarmış. Melekler kulunuzdan deyip Rabbimize sunarmış. Dualarda buluşmak dileğiyle Hayırlı Cumalar.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Uzaklardan bir yele ser süslü bir sonbahar akşamında. Gönüller bir olsun mekanlar kimin umrunda. Kardeşlik sevgi hissetmektir arada, yollar ve zaman olsa da. Hayırlı cumalar dilerim.

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin. Tüm Müslümanların Cuması Mübarek Olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini Mevla’ya. Sen istemesini bilirsen, Mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.

Makbul dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Ey Rabbimiz! Bugün de sana kul olarak el açıyoruz. Bugün bütün şerleri bizlerden uzak eyle. Sürpriz belalardan bizleri koru. Mutlulukları, huzurları ve güzellikleri hayırlı bir şekilde ver. Ve bizi bugün sevdiklerimizden ayrı koyma. Dualarınızı bekler, hayırlı cumalar dilerim.

Rabbim Cuma hürmetine, amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin. Hayatımızın en hayırlı anında, kendisine layık kul, Efendimiz (s.a.v) layık ümmet eylesin. Şuurlu, esmayı seyre dalıp, Rabbine teslim olan kullarından eylesin. Cumamız mübarek olsun inşallah.

Allah’ın (c.c.) rahmeti, mağfireti, bereketi üzerinize olsun. Rabbim günümüzü hayırlı ve bereketli kılsın, talebelere zihin açıklığı nasip eylesin. Hayırlı cumalar diliyorum.

Kalbinizden gecen tüm dualar, dilinizden Amin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı cumalar…

Günlerin en değerlisi Cumadır. Cuma günü bayramlardan ve aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve ahirette müminlerin bayramıdır. Cumanız mübarek olsun.

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim, hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Amin. Cumamız bayram tadında olsun inşaALLAH.

Ya Rabbi, Sen affetmeyi seversin. Bağışlayanları en hayırlısı Sensin. Affedicisin. Rabbim, bizleri, annemizi babamızı ve affına muhtaç tüm inananları bağışla. Rabbimiz, bizlere hayırlı iş, hayırlı eş, hayırlı ömür ve hayırlı ölüm nasib eyle. Amin. Dualarınızda bizleri de eksik etmeyin inşallah. Hayırlı Cumalar.

Ey iman edenler, sabır ve namaz ile Allah’tan yardım dileyin. Şüphesiz ki Allah, sabredenlerle beraberdir. En içten dualarımız kabul olsun cumamız da mübarek olsun inşallah.

Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle! Cumanız mübarek olsun.

Ey Allah’ım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

Bir dua gönderiyorum hepinize, sağlık, mutluluk, huzur olsun, sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolsun, Allah’ın selamı üzerinize olsun hayırlı cumalar dilerim.

Kalplerde güller kurumuştu, yürekler buruk kalmıştı, sevgiler hasretti sevgiye, bu gün bir gül doğdu. Bu gülün tomurcuğunu ekin kalbinize, sulayın gülünüzü, gözyaşınızla, büyütün gülünüzü sevginizle, koklayın gülünüzü, duyun muştu kokusunu yüreğinizde, açın kalbinizi, girin gül bahçenize, sessizce eğilin bir güle, usulca koklayın bu gülü, güzelce alın elinize, verin sevdiğinize o tatlı gülü, çünkü o gül peygamber gülü. Cumamız gül kokulu olsun. Hayırlı cumalar.

Allah’ım, nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize. Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.

Kul nafilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim. Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum. Sevilen kullardan olmak duasıyla cumanız mübarek olsun.

Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah’ım. Fayda vermeyen ilimden, doymayan nefisten, ilahi dergaha yükselmeyen amelden, kabul olmayan duadan sana sığınırım. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Güneş kadar parlak, kalbiniz melekler kadar temiz, yolunuz okyanuslar kadar açık olsun güzel kalplerinizde güzellikler, sevgiler bol olsun. Her nefes alışınız sağlık, mutluluk sevgi huzur dolu olsun. Hayırlı nurlu Cumalar.

Bugün bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın rauf adıyla, kalbimizdeki marazları gidersin şafi namıyla. Cumanız mübarek olsun!

Cumanız mübarek olsun! Gününüz maddi ve manevi anlamda aydınlık, gönlünüz hoş olsun. Sizi kedere, üzüntüye sevkedecek ne kadar olumsuzluklar varsa sizden her daim uzak olsun. Allah sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin. Amin.

Yaradan’ın ‘affına’ resulünün ‘sevgisine’ cennetin en güzel ‘köşesine’ mazhar olabilmeniz dileğiyle. Hayırlı cumalar.

Gününüz nurlu, nefesiniz huzur dolu, sağlıklı ve sıhhatli iman dolu, sabrınız bol şükrünüz daim olsun. Hayırlı nurlu Cumalar.

Mutluluk yakanıza yapışsın, huzur ayağınıza dolaşsın, sevinç ellerinize bulaşsın, güzellikler kirpiklerinizi ıslatsın İnşallah. Cumanız mübarek olsun.

Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısından ver bize Rabbim. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Bu güzel cuma gecesinde, rahmetin gökyüzünden yağarken, sana açılan elleri ve çekilen salavat şerifleri boş çevirme Allah’ım. Hayırlı Cumalar dilerim.

Ey Allah’ım! Sen bize tuba ağacının gölgesinde, kevser havuzunun başında, peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ile birlikte muhabbet etmeyi nasip eyle. Amin! Hayırlı Cumalar.

Ne muhtacına muhtaç olayım, ne de muhtacının başına taç olayım. Muhtaç eyleme Ya Rab! Muhtaç olacaksam bir sana muhtaç olayım. Hayırlı nurlu Cumalar.

Rabbim nefsimize ‘CELALİYLE’, kalbimize ‘CEMALİYLE’, hayatımıza ‘HİKMETİYLE’, hatalarımıza ‘RAHMETİYLE’, mahşerde ‘MUHAMMEDİYLE’ yardım etsin inşaALLAH. Hayırlı Cumalar.

Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Ey Rabbim! Gözlerimden sevgiyle bakan ışıkları eksik etme, hayırları görmeyi ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyi nasip et! Amin. Hayırlı Cumalar.

Rasulullah(s.a.v): ‘Allah, birbirinin arkasından dua eden kullarıma kıyamam. ikisini de affederim, diye buyurur.’ der. Duanın en güzel anında dualarında anılmak dileğiyle. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım, Hazreti Muhammed ve Âline her vakit, her an ve her durumda, diğer tüm rahmet ettiğin kullarınki kadar, hatta Senden başkasının bilemeyeceği sayıda kat kat salat eyle! Hiç şüphesiz Sen dilediğini yapansın. Cuma’mız mübarek olsun.

Görmüyoruz Rabbim… Görme bilincimizi kaybettik. Her şey de seni gören Sahabelerin nazarında meğer ne körmüşüz… Görmek istiyoruz Allah’ım. Her yaprağın, bir diğer yaprağın ışığını kapatmamış oluşunu idrak edip seni zikretmek istiyoruz… Kainattaki sırları görebilmemiz için kalbimizi aç Allah’ım… Körüz Rabbim… Gözlerimizi Seninle Aç… Bu cuma günü Gözlerimizin açılması duası ile Nurlu Cumalar.

Allah’ım, Sen, benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin. Cuma’mız Mübarek olsun Hayırlı nurlu cumalar…

Rabbim Cuma gecenizi mübarek eylesin. Hayırlı amel, hayırlı ilim ile son nefeste iman ile ölebilmeyi Ümmeti Muhammed’e nasip eylesin. Amin.

Ey Rabbim… Senin af ve mağfiretinin dairesi, bizi bela ve musibetlerden uzak tutacak kadar geniştir. Bize rahmetinle muamele buyur Ey Rabbim. Gazabından bizi emin kıl Rabbim. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah.

‘Cumartesi günleri Yahudilere, Pazar günleri Hıristiyanlara verildiği gibi, Cuma günü de, Müslümanlara verildi. Bugün; Müslümanlara hayır, bereket ve iyilik vardır.’ Cumamız Mübarek olsun inşaAllah.

Fakirdik.. Ve lakin haddi bilirdik, Secdede hamd ile vecde gelirdik. üç kuruş gördükçe, sanki delirdik; Kıldık.. her güzeli, çirkine tabii; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbi…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabii; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun .

ALLAH’ım, kalbimizi iman ve Kur’an nuruyla nurlandır. ALLAH’ım, Sana karşı fakrımızla bizi zengin kıl; Senden istiğna ile bizi fakir düşürme. Biz kendi havl ve kuvvetimizden teberrî edip Senin havl ve kuvvetine iltica ettik. Sen de bizi, Sana tevekkül edenlerden eyle. Bizi nefsimize terk etme. Bizi hıfzınla koru. Bize ve erkek, kadın bütün mü’minlere rahmet et. Kıymetli Kardeşlerim Cumamız Mubarek olsun inşallah…

Ya Rabbi! Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür demeyi nasip et. Cumanız mübarek olsun inşAllah.

‘Bir Müslüman, Cuma günü gusül abdesti alıp, Cuma namazına giderse, bir haftalık günahları inş af olur ve her adımı için sevap verilir. Allah(c.c) Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah .

Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrıldığınız zaman, Allah’ı anmaya koşun, alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin..

Ey Rabbim… İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız. Bizlere yol göster Ey Rabbim… Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah…

Rahmet rüzgarıyla savrulup Cennet Bahçesin de durmak, Ehli dünyadan geçip Mevla’yı bulmak, Gönüller sultanı ile beraber olmak dileğiyle Allah(c.c) cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah .

Adem aleyhisselam, Cuma günü yaratıldı. Cuma günü Cennetten çıkarıldı. Cennettekiler Allah’u Teala’yı Cuma günleri göreceklerdir. Cumamız Mubarek dualarınız kabul olsun.

Mal senin. Mülk senin. Buyuran sensin, hükmünü apaçık duyuran sensin, Yaratan.. yaşatan.. doyuran sensin, Yine de kulların, şeytana tabî; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun .

Herşeyi uydurduk, haşa kitaba, Haram ve helali, koyduk bir kaba; çorbamıza bile, karıştı riba, Sana ve Resûl’e, açmışız harbi, Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Allah(c.c) cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Gelecekler faydalı, sağlığımız sıhhatli, dünya ve ahiretimiz saadetli ve de istikametimiz Allah’a olsun. Birbirimizi sevelim ve sayalım, birbirimize çokça duada bulunalım Rabbim tüm Müminlerin yar ve yardımcısı olsun… hiç unutmayalım ki: “iman insanı insan eder; belki de insanı sultan eder…”

Dünyayı boğarken, zulmün tekeli, Teraziyi tutan, eller lekeli. çatıları basmış, cehalet seli; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… kara vicdana tabî; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî… .Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun .

Allah’u Teala Cuma gününü Müslümanlara mahsus kılmıştır. Cuma namazı vaktinde alış-veriş günahtır. Cumamız Mübarek olsun inşaAllah.

Delik deşik olmuş, ahlak yasası, Sülüklerle dolmuş, devran kasası. Mahşermiş… mîzanmış… kimin tasası; Artık.. rüşvet bile, rüşvete tabî; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun .

Ey Rabbim… Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah…

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafa’dır sözüm, ihlas-i serif ile yıkadım yüzüm. Ayetel kürsü için sen kabul eyle sözüm. Allah.c.c cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Cumanız mübarek dualarınız kabul , yaşantınız Allah yolunda ve hayırlar ile dolu olsun inşallah.. Cumanız mübarek olsun inşAllah.

Her derde bir deva bulunur ancak ahlaksızlık illetini iyi edecek bir deva yoktur. HAYlRLl CUMALAR

Denizler kokuşmuş, dağlar yanmada, Bacalar, göklere zehir sunmada, Dünya can çekişir; son savunmada; Nîmete namertçe, açmışız harbi, ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun .

‘Cuma günü vefat eden müminlere şehit sevabı verilir ve kabir azabından korunur.’ Cumamız Mübarek olsun inşaAllah.

Rabbim rızasından ayırmasın, iki dünyada da hayırlarla sonuç verecek ameller işlememizi nasip etsin. Allah.c.c cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah .

‘Cuma günü, iyiliklerin hazinesidir ve güzel şeylerin membaıdır.’ Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin..

‘Günlerin en kıymetlisi cuma dır. Cuma günü Bayram günlerinden ve Aşura gününden daha kıymetlidir. Cuma dünyada ve Cennette müminlerin bayramıdır.’ Cumamız Mubarek olsun inşaAllah.

Ceza ve mükafat, Kur’an’da çok net, Kimsede ne korku.. ne de bir gayret. Sanki.. bize değil, cehennem cennet; Olmuşuz.. fal, büyü, cinlere tabî; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.

Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun . Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin..

Ey Rabbim… Sen’den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah…

Ey Rabbim… Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Ey Rabbim… Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah…

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nisfina, mühürledim üstüne. Allah.c.c cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. en güzel günün cuma bayramın olsun. Duayla.

Kur’an’a cür’et var, göz göre göre, Ayaklar altında, örf, adet, töre, ‘İslam’ türetmişiz, herkese göre; Olmuşuz… para, pul, putlara tabî; Ne kadar da sabırlısın Ya Rabbî…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.

de ki: “sığınırım yükselen şafağın rabbine, o’nun yarattıklarının şerrinden, ve bastıran zifiri karanlığın şerrinden, karanlık işlere düşkün tüm insanların şerrinden ve kıskançlık duyduğunda kıskancın şerrinden.”

Ya Rabbi! Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle, dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir. Cumanız mübarek olsun inşAllah.

Sahabelerden biri Rasulullaha: Cenab-i hak kime kıyamaz ya Rasulullah diye sorar. Efendimiz(sav)’de Allah’u Teâlâ birbirinin arkasından dua eden kullarıma kıyamam, ikisini de affederim!’ diye buyurdu… Duaların da anılmak dileğiyle hayırlı cumalar.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Hayırlı Cumalar.

Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar Hayırlı Cumalar.

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz Hayırlı Cumalar.

Ruhu öldürmek bedeni öldürmekten daha büyük bir cinayettir. Hayırlı Cumalar.

Cuma ile ilgili, ‘Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağırıldığınız zaman hemen Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın’ (Cuma, 62-9).

Şüphesiz ki Allah adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara bakmayı emreder. Fenalıktan ve azgınlıktan men eder. Tutasınız diye size öğüt verir. Hayırlı Cumalar.

Tüm din kardeşlerimin cuması mübarek olsun Allah herkese şifa versin en güzel gününüz gülümsemelerle bitsin iyi günler.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman cennet mekânınız olsun, haylrll cumalar arkadaşlar..

Seherde açılan eller hürmetine, rükûda bükülen beller hürmetine, kabul et yakarışlarımızı secdeye kapanmış başlar hürmetine, gözlerden akan yaşlar hürmetine, sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi. ve sen affedicisin affı seversin affeyle ya rabbi cümlemizi…

Yakınlık ne zamanla ne mekânla sınırlıdır. Eller Allah’a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda yüreğimde ve duamdasınız. Cumanız mübarek olsun..

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.

Tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum bu mübarek cuma gününün.

Herkesin bu güzel günden nasibini almasını temennisiyle cumanız mübarek olsun.

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et ALLAH için. Cumanız mübarek olsun.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

-------------------Sponsorlu Bağlantılar----------------------

 

 

Paylaş
comments

Resimli Mesajlar

   İsim Rehberi                     

   Şiirler                                

 

 Burç Sözleri

akrep-150x150aslan-150x150balik1-150x150

 basak-150x150boga-150x150ikizler-150x150

koc-150x150kova-150x150oglak-150x150

 terazi-150x150yay-150x150yengec-150x150

 Özlü Sözler